Z całą pewnością nie jest Ci obce hasło „nauka przez zabawę”. Dla nas to znacznie więcej niż pusty slogan. Wychowani w jego duchu pragniemy propagować i dzielić się zaszczepionymi nam wzorcami w sposób przystępny i atrakcyjny dla wszystkich: najmłodszych – dzieci, (zbuntowanych ) nastolatków i rodziców.
Dzięki wieloletniej pracy w organizacjach pożytku publicznego oraz własnym życiowym doświadczeniom (m.in. rodzicielstwu) jesteśmy przygotowani do realizacji celów jakie stawia przed sobą Fundacja „Zabawa i Poznanie”.
Nasze działania ukierunkowane są na organizację wypoczynku dzieci i młodzieży – rozwijającego, twórczego, w bliskości z naturą, pełnego przygód i ciekawych doświadczeń a jednocześnie osiągalnego. Promujemy wolontariat szczególnie na rzecz lokalnych, małych społeczności oraz na szeroką skalę współpracujemy z innymi organizacjami wolontariackimi – np. ZHP. Wreszcie integrujemy – zarówno dzieciaki jak i ich zapracowanych, zaganianych rodziców.
A to dopiero początek…

  Dzieci

Grupa wiekowa 0-7 lat ma swoje specyficzne potrzeby i oczekiwania dotyczące spędzania tzw. czasu wolnego. Niektóre dzieciaki potrzebują porady logopedy, innym przyda się rozmowa z pedagogiem lub psychologiem dziecięcym, wszystkie na pewno potrzebują kontaktu z rówieśnikami w formie przemyślanej, kreatywnej i dostosowanej do wieku i możliwości maluchów zabawy.
Dla najmłodszych oferujemy:


  Młodzież

W wieku lat 8-18 przeżywa się najbardziej buntowniczy okres swojego życia, szuka własnej drogi, poznaje siebie i otaczający świat. Bądźmy szczerzy – jest to trudny okres. Dzięki naszej kadrze doświadczonych wychowawców i psychologów jesteśmy w stanie wspomóc młodych ludzi w ich poszukiwaniach. Nasi wolontariusze będą „starszymi braćmi i siostrami” – wzorem do naśladowania, rozmówcą, gdy trzeba się wygadać, rozjemcą gdy narosną konflikty i wreszcie kompanem przygody.
Dla młodzieży oferujemy:


  Rodzina

Rodzina i rodzice to nasi partnerzy – w żadnym razie nie traktujemy Was jak klientów. Rodzice to też nasi podopieczni – angażując Was w nasze działania, w pełni otwarcie pokazując ich przebieg i efekty, rozmawiając o problemach ale i sukcesach Waszych pociech oraz dając Wam platformę do wymiany spostrzeżeń/doświadczeń i rozmowy zachęcamy do pracy nad sobą dla dobra Waszych rodzin. Sami też jesteśmy rodzicami, więc równie chętnie uczymy się od Was.
Dla rodzin oferujemy:

  • atrakcyjne wyjazdy wakacyjne i zimowe dla dzieci/młodzieży (dzięki wsparciu sponsorów oraz grantom)
  • platformę spotkań, warsztatów, zajęć dla i z dziećmi – Klub Rodziców Kreatywnych, BOBOrunia