Szklana Huta 2016

 

Tegoroczna „Letnia Akademia Pana Kleksa” – obóz dla dzieci w wieku 6-10 lat już za nami. Tym razem poznawaliśmy uroki okolic Łeby bawiąc się, ucząc i wypoczywając nad morzem oraz zdobywając kolejne piegi w trakcie przygody jaką zafundował nam sam Pan Kleks. Bazą noclegową była Harcerska Stanica Obozowa “Róża Wiatrów” w Szklanej Hucie, którą zarządza Hufiec ZHP Lębork. Choć w skromniejszym gronie niż przed rokiem (bo było nas 21 osób), za to wśród najfajniejszych i najradośniejszych zuchów z jakimi do tej pory przyszło nam spędzać wakacje, nie zapominając oczywiście o naszych cudownych, niezwykle kreatywnych i radosnych wolontariuszach.
W trakcie 12 dni obozu pomagaliśmy Panu Kleksowi w odzyskaniu jego skradzionego Permanentnego Atramentu. Budowaliśmy teleporter, który zabrał nas na planetę “Zielona Kropka”, zmagaliśmy się ze straszliwym Posejdonem, przemierzaliśmy dziką Afrykę, by wreszcie odbić atrament z rąk Pana Bałagana (tak w wielkim skrócie). Przy okazji zahaczyliśmy o “perły” Łeby – wybawiliśmy się w Parku Dinozaurów, wędrowaliśmy na Wydmy i bawiliśmy się z fokami w Sea Parku (zresztą wszystkie te atrakcje gorąco polecamy!).
Nasz obóz, choć oczywiście pełen zabawy i śmiechu dał naszym zuchom również coś więcej – wspaniałą okazję do nauki współpracy, odpowiedzialności i dyscypliny. “Pracując” w grupach podczas zajęć dzieciaki musiały wykazywać się kreatywnością, dyskutować ze sobą, iść na kompromisy i… walczyć o swoje. Taka nauka nie pójdzie w las. 😉


Aby dowiedzieć się więcej odwiedź stronę naszych partnerów – 76 Gdańskiej Gromady Zuchowej na Facebooku.