Wyróżnienie

Szanowni!

Zenia jest zbyt skromna, żeby pochwalić się swoim małym/wielkim sukcesem, dlatego to mi przypadła przyjemność poinformowania o wyróżnieniu, które w ostatnią środę (15ego listopada) otrzymała od Prezydenta Miasta Gdańska pana Pawła Adamowicza.
Zanim jednak przejdę do konkretów – 2 słowa wprowadzenia: Zenia, oprócz pracy zawodowej, działalności w ZHP, prowadzenia naszej fundacji i zaangażowania w kilka innych pomniejszych aktywności pracuje również na rzecz dzielnicy, w której przypadło nam mieszkać. Dzielnica, o której mowa, choć nosi nazwę dzielnicy Chełm, obejmuje obszar znacznie większy niż sam Chełm, skupiając kilka osiedli z obszaru południowego Gdańska (m.in. Orunię Górną, Jar Wilanowski, Maćkowy, Stary i Nowy Chełm etc.). Interesy tak dużej grupy mieszkańców bywały i bywają w sprzeczności, lub są całkowicie rozbieżne a, z racji dysproporcji wielkości dzielnic (w sensie liczby mieszkańców), istniejący układ faworyzuje największe dzienice dyskryminując te najmniejsze.
I tu dochodzimy do najważniejszego: otóż Zenia, dzięki swoim staraniom doprowadziła do podziału dzielnicy, gdzie umowną granicą podziału staje się ulica Świętokrzyska (więcej szczegółów dot. samego podziału można znaleźć m.in. tu). W uznaniu włożonej pracy i zaangażowania na rzecz tej zmiany, ale także pracy Zeni w ramach Fundacji “Zabawa i Poznanie”, Prezydent wręczył (dodam: wręczył osobiście) wyróżnienie, które zobaczyć możecie na zdjęciu poniżej.
Zuch dziewczyna 🙂
Wyróżnienie dla Zeni - 15 listopad 2017

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.